Z wtyczką TINEN

TINEN – Wtyczka z wypychaczem

Wtyczka o innowacyjnej konstrukcji umożliwiającej wygodne wyjmowanie z gniazdka sieciowego jedną ręką

 

KOLORYSTYKA

Czarna lub inny kolor na życzenie klienta.
Przycisk wypychacza może być w zróżnicowanym kolorze

ZASTOSOWANIE

Do układania na stale lub użytkowania w suchych pomieszczeniach. Nie nadają się do zastosowań zewnętrznych, to znaczy w gruncie i w wodzie. Nie mogą być układane na stałe w miejscach narażonych na działanie trudnych warunków atmosferycznych.Przeznaczone są do połączeń odbiorników ruchomych w suchych i wilgotnych pomieszczeniach, o średnim obciążeniu mechanicznym (np. sprzęt AGD).Przewód stosowany w pomieszczeniach wilgotnych do wewnątrz urządzeń w średnich warunkach pracy (np.: pralki, wirówki, suszarki, lodówki, przenośne odbiorniki warsztatowe i domowe) o ile jest to dopuszczone odpowiednimi przepisami dotyczącymi sprzętu.Przeznaczone do podłączania sprzętu RTV i urządzeń domowych w lekkich warunkach pracy, w suchych pomieszczeniach i biurach.Na podstawie odrębnych uzgodnień niektóre typy podanych przewodów mogą być wykonane w wersji spiralnej - dodatkowe oznaczenie symbolem „r” np. QTLYr.

w urządzeniach I klasy ochronności

PAKOWANIE

PudełkoMotek

DZIAŁANIE

Wypychacz to przycisk z bolcami odpychającymi wtyczkę od gniazdka, na którym można oprzeć kciuk, podczas gdy wtyczkę wyciąga się palcem środkowym i wskazującym, dla których wykonane są żłobienia w korpusie wtyczki.

BUDOWA

Wobec potrzeby zachowania użyteczności urządzeń w różnych krajach Europy wtyczki Tinen mają budowę tzw. wtyczki hybrydowej, nazywane często „uni-schuko”. Ta konstrukcja umożliwia podłączanie do gniazd różnych wariantów tj. zarówno do niemieckiego (wariant „F”), jak i francuskiego (wariant „E” obowiązujący w Polsce).

DANE TECHNICZNE

Napięcie znamionowe: 250 V

Prąd znamionowy: 16 A

Rodzaj prądu: AC (~)

Typ
Przewodu
Przekrój
przewodu
(mm²)
Prąd
(~A/V)
Zakres
długości przewodu
[mb]
H05VV-F 3 x 0,75 16 A / 250 V 10
H05VV-F 3 x 1 16 A / 250 V 15
H05VV-F 3 x 1,5 16 A / 250 V 30
Pobierz PDF