Dział
sprzedaży
Telefon
Przewody telekomunikacyjne o izolacji i powłoce bezhalogenowej
BUDOWA
- linka z miękkich drutów miedzianych
- mieszanka termoplastyczna bezhalogenowa typu TI6/TI7
+ inne kolory na życzenie klienta - mieszanka termoplastyczna bezhalogenowa typu TM7
+ inne kolory na życzenie klienta
NORMY:
- ZN-17/SIM/19
ZASTOSOWANIE
PAKOWANIE
DANE TECHNICZNE
Temperatura pracy żył: 70 °C
Napięcie pracy: 150 V
Napięcie testu:
- 1000 V – dla przewodów o minimalnej grubości izolacji 0,25mm
- 1500 V – dla przewodów o minimalnej grubości izolacji 0,30mm
- 2000 V – dla przewodów o minimalnej grubości izolacji 0,40mm
Do uzgodnienia: liczba żył; średnica zewnętrzna przewodu; średnice żył izolowanych; kolorystyka i układ żył; barwa powłoki zewnętrznej.
Przewody nie mogą być stosowane do instalacji wysokoprądowych na zewnątrz urządzeń.
TWORZYWA BEZHALOGENOWE
Bezpieczna i ekologiczna alternatywa dla tworzyw sztucznych zawierających w swoim składzie pierwiastki z grupy fluorowców, czyli tzw. halogeny (chlor, fluor, jod i brom). Nie mają jednolitego nazewnictwa.
W zależności od regionu, preferencji producentów lub zapisów normatywnych oznaczane są np:
- HFFR – Halogen free, flame retardant
- LSZH – Low smoke, zero halogen (LS0H)
- LSHF – Low smoke, halogen free
- FRNC – Fire retardant, non corrosive
Powyższe oznaczenia odnoszą się do wybranych cech odróżniających te tworzywa od materiałów halogenowych, a w szczególności podkreślają nierozprzestrzenianie płomieni (FR), niskie wydzielanie dymu przy spalaniu (LS), brak halogenów (ZH), brak wydzielania gazów korozyjnych (NC).
Tworzywa halogenowe, jak np. najbardziej powszechny w kablownictwie PVC, zawierają między innymi znaczną ilość chloru. Powstały na jego bazie w trakcie spalania toksyczny chlorowodór stanowi istotne zagrożenie dla życia i zdrowia, a w połączeniu z wodą zawartą choćby w powietrzu, tworzy kwas solny o niezwykle korozyjnych własnościach, co niejednokrotnie prowadzi do trwałych i nienaprawialnych uszkodzeń budowli i instalacji.
Zjawiskom tym towarzyszy wydzielanie się znacznych ilości gęstego, duszącego dymu utrudniającego akcję gaśniczą.
Wobec tych zagrożeń eliminacja halogenów w kablach i przewodach stała się priorytetem w wielu krajach na całym świecie, co w efekcie doprowadziło do opracowania i wdrożenia całkowicie nowych mieszanek bezhalogenowych spełniających wymagania norm kablowych w sposób bezpieczny i ekologiczny. W trakcie spalania wytwarzają one parę wodną, która utrudniając dostęp tlenu do materiału, spowalnia rozprzestrzenianie się płomieni. Te zalety mają szczególne znaczenie zwłaszcza w budynkach i przestrzeniach zamkniętych, gdzie przebywa wiele osób (np. dworce, lotniska, teatry, hotele, biurowce, galerie handlowe), stąd aktualne prawodawstwo nakazuje stosowanie w nich wyłącznie okablowania
bezhalogenowego. Dlatego bezhalohenowy przewód telekomunikacyjny HTLH jest alternatywą dla poliwinylowych kabli YTLY.
Dokładna specyfikacja techniczna przewodów, wraz z tabelami dotyczącymi oferowanych przekrojów i ich parametrów, takich jak przybliżona średnica przewodu, jego masa, znamionowa grubość izolacji i rezystancja żył, znajduje się w karcie katalogowej przewodu HTLH w formacie PDF.
Wszystkie dane techniczne zawarte w karcie katalogowej kabla i na tej stronie mają charakter wyłącznie orientacyjny (mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia). Nie stanowią one wyczerpującej listy możliwych wariantów wykonania kabli. Chętnie opracujemy i wyprodukujemy dla Państwa dodatkowe konstrukcje wymienione w normach, jak również wersje specjalne.
Szczegóły techniczne i oferta mogą się zmieniać w zależności od potrzeb rynku i wymagań obowiązujących norm.