Przewód przyłączeniowy spiralny z wtyczką kątową nierozbieralną CEE 7/7

TYP:
- CEE 7/7
NORMY:
- PN-IEC 60884-1
ZASTOSOWANIE
w urządzeniach I klasy ochronności
KOLORYSTYKA
Biała, czarna, złota, srebrna lub inne kolory na życzenie klienta
PAKOWANIE
DANE TECHNICZNE
Napięcie znamionowe: 250 V
Prąd znamionowy: 10 A, 16 A
Rodzaj prądu: AC (∼)
BUDOWA
Wobec potrzeby zachowania użyteczności urządzeń w różnych krajach Europy wtyczki mają budowę tzw. wtyczki hybrydowej z podwójnym układem styków ochronnych, nazywanej często „uni-schuko„.
Ta konstrukcja umożliwia podłączanie do gniazd różnych wariantów, tj. zarówno do niemieckiego (wariant „F”), jak i francuskiego (wariant „E” obowiązujący w Polsce).
Drugi koniec przewodu przygotowany jest do podłączenia odbiornika zgodnie z ustaleniami z klientem (odgiętka, obróbka końcówek przewodów). Instalacja i użytkowanie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.
WYMIARY
Wymiary spirali z wtyczką tj:
d – średnica wewnętrzna
D – średnia zewnętrzna,
L – długość części spiralnej
oraz długość i położenie końców wolnych;
L1 – od grzebienia wtyczki do spirali min. 30mm,
L2 – długość wolnego końca oraz sposób jego przygotowania do przyłączenia każdorazowo do uzgodnienia z klientem.
Przewód spiralny
czyli poddany specjalnemu procesowi nadającemu mu kształt i właściwości sprężyny, pracuje w pewnym zakresie odległości zachowując swój kształt. Umożliwia to w szczególności podłączenie odbiorników, których odległości zmieniają się w czasie pracy. Odcinki proste i spiralne przewodu są dobierane odpowiednio do konkretnego zastosowania.
W związku z oddziaływaniem sprężystym części zwijanej (spirali) mogącym powodować niepożądane naprężenia w elementach łączonych (np. gniazdo wtyczkowe), należy uwzględnić poniższe uwagi:
- wtyczki nierozbieralne z przewodem zwijanym stosowane mogą być wyłącznie do podłączenia urządzeń stałych lub przestawnych;
- podłączone urządzenie ustawione winno być w taki sposób, aby przewód zasilający był w przybliżeniu równoległy do powierzchni mocowania gniazda;
- prawidłowość osadzenia gniazda wtyczkowego winna być sprawdzona przed podłączeniem urządzenia.
Dokładna specyfikacja techniczna przewodów, wraz z tabelami dotyczącymi oferowanych przekrojów i ich parametrów, takich jak przybliżona średnica przewodu, jego masa, znamionowa grubość izolacji i rezystancja żył, znajduje się w karcie katalogowej wtyczki UNI-SCHUKO na przewodzie spiralnym w formacie PDF.
Wszystkie dane techniczne zawarte w karcie katalogowej kabla i na tej stronie mają charakter wyłącznie orientacyjny (mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia). Nie stanowią one wyczerpującej listy możliwych wariantów wykonania kabli. Chętnie opracujemy i wyprodukujemy dla Państwa dodatkowe konstrukcje wymienione w normach, jak również wersje specjalne.
Szczegóły techniczne i oferta mogą się zmieniać w zależności od potrzeb rynku i wymagań obowiązujących norm.